Barış Yolunda 100 Yıl ve Gelecek Yüzyılda Barış Konferansı

Çanakkale Zaferimizin 107. Yılına denk gelen 18 Mart 2023 tarihinde Rotary 2420 Bölgesinin 100. Yıl Komitesi Başkanı Raif Bolat’ın ve 2B (Yeşilköy RK, Ortaköy RK, Acarkent RK, İstanbul Ekoloji RK) ve 2D (Barış RK, Edirne Mimarsinan RK, Etiler RK, Zeynep Kamil RK, Alkent RK) Grubu kulüplerinden sorumlu Guvernör Yardımcısı Ayşegül Davutoğlu’nun koordinasyonlarında; Dönem Guvernörü Suat Baysan ve değerli eşinin, Geçmiş Dönem Guvernörü Gaye Binark ve eşinin değerli katılımları ile İstinye Üniversitesi Vadi İstanbul Kampüsü’nde, “Barış Yolunda 100 Yıl ve Gelecek Yüzyılda Barış Konferansı” düzenlenmiştir. 

20. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı (1991-1994) Sn. Hikmet Çetin, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Sn. Şirin Karadeniz, Ekonomist Prof. Dr. Sayın Sadi Uzunoğlu, Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Gazeteci Yazar Orhan Bursalı, Prof. Dr. Şevket Ruacan ve Yapımcı-Yönetmen Mehmet Şenocak’ın konuşmacı olarak yer aldığı Konferansımıza yüksek katılım olmuştur. 

Konferans için mekân ve ikram temini ile müzik dinletisi Barış Rotary Kulubü adına değerli üyemiz Prof. Dr. Çağatay Öztürk tarafından sağlanmıştır. Kendisine, Konferansta emeği geçen tüm kulüplere ve Konferansa katılım sağlayan tüm Rotaryen dostlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Yer: İstinye Üniversitesi